АНОДИ: Какво представлява един жертвен магнезиев анод след почти 17 години служба, когато е редно след 3-4 години максимум да го „пенсионираме“
Работя в сферата на производството на жертвени магнезиеви аноди от 2019 година, докато бойлерът в моя апартамент е инсталиран през първата половина на 2007 година. Подобно на обущарите, които ходят със скъсани обувки, вършейки фантастична работа върху обувките на техните клиенти или пък шивачите, които носят дрехи не по тяхната мярка, а същевременно шият перфектни по мярка дрехи за клиентите си, и аз от години игнорирам факта, че магнезиевия анод в моя бойлер отдавна е „изконсумиран“ и вече не подсигурява нужната защита срещу корозия на вътрешния резервоар на бойлера. Затова се нарича „жертвен“ – жертва се, за да спаси от корозия резервоара. Най-накрая реших да извърша тази операция и от снимките може да видите какво намерих вътре:
Замених изконсумирания анод с нов анод от нашата серия 3gbanodes и сега защитата за следващите 2-3 години е подсигурена, но това не е сигурно решение. Скоро ще подменя този бойлер, защото толкова време без ефективна защита няма гаранция, че някъде не е започала необратима корозия, която може да доведе до пробив и изтичане, въпреки новия анод.
Моят съвет е: магнезиевия анод е консуматив, подменяйте го най-много на 3 години, така, както подменяте маслото на автомобилите си на между 10 и 20 хил. км, а не на 100 хил. Така вашият бойлер ще работи дълги години с гаранция, че няма да бъде пробит от корозия с всичките последствия от това.
0 коментар(а) върху публикацията 'АНОДИ: Какво представлява един жертвен магнезиев анод след почти 17 години служба, когато е редно след 3-4 години максимум да го „пенсионираме“'
Оставете коментар
Трябва да сте влезли в системата, за да публикувате коментар. Вход